آخرین نوشته ها

کاراکتر پیکسار

پست آزمایشی

آموزش نمای POV

آموزش کاربردی نمای POV

به اولین قسمت از مجموعه آموزش های رایگان سینمایی که به صورت اختصاصی از وبسایت کایه دو سینما ترجمه و دوبله شده است خوش آمدید. در قسمت اولاین سری آموزشی می خواهیم با نمای POV بیشتر آشنا شویم. همانطور که در فیلم اشاره می شود نمای POV به ما این امکان رو میده که از نگاه یکی از کاراکترها یا اجزای صحنه داستان رو روایت کنیم. نمای POV میتونه متعلق به نگاه یه قاتل تو ژانر وحشت باشه یا از نگاه یه حیوون در جنگل روایت بشه.

در ویدیوی آموزش نمای POV ریچ هرینگتون و رابی کارمن که هر دو از افراد با سابقه در زمینه تصویربرداری و فیلم سازی در آمریکا هستند توضیح می دهند که چگونه می توان نمای POV را گرفت و چه جاهایی برای گرفتن این نمای ضروری هستند.

آموزش نمای POV
آموزش نمای POV

مهم ترین وظیفه نمای POV کشاندن مخاطب به صحنه داستان و درگیر کردن اون با داستانه.

گاهی در ژانر هیجانی هم میشه از نمای POV استفاده کرد. مثلا وقتی ما میخوایم داستانی رو نشون بدیم و ماجرا اتفاق بیفته اما نخوایم بگیم که ماجرا از داستان چه کسی یا چه چیزی داره بیان میشه. نمای POV  در تیزرهای تبلیغاتی هم کاربردهای زیادی داره. به عنوان مثال ممکنه شما هم توی آگهی های بازرگانی دیده باشین که دوربین در داخل مایکروویو کارگذاری شده. امروزه دوربین های هوشمندی در داخل تلفن های همراه کار گذاشته شده که به ما کمک می کنن تصاویر خارق العاده ای خلق کنیم. همچنین گوپروهایی ساخته شده که به شدت کوچیک هستند و قابلیت مخفی سازی داخل صحنه رو دارند.

این دوره آموزشی که به صورت اختصاصی توسط رسانه کایه دو سینما ترجمه و دوبله شده را پیش کش می کنیم به همه علاقه مندان به هنر و هنرمندانی که آینده سازان هنر این کشور هستند.

لطفا نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

Theme Settings